Tokat KameralarıKaradeniz bölgesinde yer alan Tokat tarihte bir çok uygarlığa ev sahipliği yapması nedeniyle bir çok adı vardır. Bizanslılar Komana, İran Kah-Cun, Selçuklular Dar Ün-Nusret Moğollar ise Sobaru adını verdiği Tokat ilimiz 12 ilçeden oluşmakta olup toplamda 620 bin ve üzeri bir nüfusa sahiptir. Tarihi güzelliklerini ilk günkü kadar koruyan şehir yapımı 5 yada 6. yy olarak bilinen tokat kalesi 750 metre yüksekliğindeki hisar tepesinde ihtişamı ile sizin gezip görmenizi bekliyor. Önemli dağlar, ovalar ve akarsuların yer aldığı tokat ilimizi gezme görme imkanı olmayanlar için bizlerde mobese kameraları ile sizlere destek olacağız. Tokat kamera sayfamızda maalesef tokat merkez’e ait görüntü şimdilik yer almayacaktır. Tokat belediyesi bu alanda bir çalışma yaparsa ekleriz. Şuan için tokat ilçelerine ait mobese kameraları yer alacaktır.

Almus
Yukarda izlemekte olduğunuz görüntüler tokat almus ilçemize aittir. Almus belediyesi tarafından hazırlanan almus mobese kameraları 20 farklı noktadan canlı görüntü aktarmaktadır. Hareketli olan almus kameraları açılması için 10 – 50 saniye beklemeniz gerekebilir. Almus il merkezine 36 km uzaklıkta olup 1954 yılında ilçe olan almus ilçesinde öyle güzel vişne yetişirki görenler şaşırır kalır. Ceviz büyüklüğünde olan almuş vişnesi yakın bir tarihe kadar adına festivaller yapılırdı son yıllarda artık yapılmayan almus vişne festivali geçmişi hatırlayan mutlaka zihinlerinde canlanacaktır.

Tokat Lezzetlerini Denemelisiniz
Çemeni ve tokat kebabı ile adından söz ettiren ilimiz gözleme ve keşkek ilede lezzetleri ile sizleri bekliyor. İlçelerine özel lezzetlerde bulunan tokat zile pekmezi, niksar cevizi ve cevizliği çöreğini mutlaka denemelisiniz.

Tokat Turistik Yerleri
Tarih kokan bir memleket tokat her karış toprağında yüz yıllar öncesinden kalan doğal ve tarihi güzellikleri ile tokat kalesi, saat kulesi, yağıbasan medresesi, zile, niksar ve turhal kalesi halen ilk günkü ihtişamı ile geçmişi günümüze taşıyor. Komana Pontika antik kenti sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracaktır. Bunun gibi daha neler neler en iyisi sizde boş bir anınızda tokat ve ilçelerini ziyaret edin.


Yorum yapılmamış