Sultanahmet Canlı Kamera

İstanbulun yüz yıllardır süregelen tarihlerinden birisi olan ve yarımadada yer alan Sultanahmet Tüm insnaların mutlaka gezip görmek istediği yerlerden birisidir. Sadece bizler değil her yıl akın akın gelen turistlerinde mutlaka llk ziyaret yerlerinden birisi Sultanahmet Camii olmaktadır. Gelme imkanı olmayanlar üzelmesin işte sizler için hazırlanan hizmetle Artık Sultanahmet bir tık ötenizde aşağıdaki kaliteli canlı yayın kameramızla Sultanahmet Canlı Kamera hizmeti ile Sultanahmet camii ve beyazıt meydanı karşınızdadır.

Sultanahmet Canlı Kamera İBB Hizmetidir

İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından sunulan Sultanahmet Canlı Kamera hizmeti ile günün 24 saati istanbulun onlarca noktasında bulunan canlı yayın kameraları ile istediğiniz yeri HQ kalitesi ve bazı kameralarda sesli olarak izlenebilmektedir. Sultanahmet Canlı Kamera ile Sultanahmet camii, Sultaahmet meydanı ve hemen yanı başında bulunan osmanlının ıraktığı bir başka tarih olan Topkapı sarayı görülmektedir. Gündüz çok kalabalık bir bölge olan Sultanahmet insnaları oldukça net görebileceksiniz.

Sultan Ahmet Camii

Yukarda izlediğimiz yer hakkında bilgi sahibi olmak isteyen değerli arkadaşlarımız için özetle bilgi aktaralım. Sultan Ahmet Camii yapılışı 1609 ile 1619 yıllarında yapımı tamamlanmıştır. Yani 4 asırlık bir tarihe sahip bir camii arkadaşlar düşünsenize şuan hangi ev hangi yapı bu kadar uzun zaman ayakta kalabilir.

Sultan Ahmet Camii Yaptıran Bu eserin mimarı Sedefkar Mehmet Ağa olup Camiiyi yaptıran ise I. Ahmet olarak tarihi kayıtlara geçmiştir. Türkiyede sadece 3 adet bulunan 3 minareli camiiden birisi olan Sultan Ahmet Camii Canlı kameralar yardımı ile dilediğiniz an hem istanbulu hem bu tarihi dokuyu hem insanları turisleri izlemek için yukardaki canlı kamera yayınından faydalanabilirsiniz.

Sultanahmet Canlı Kamera

Eminönü Kameraları – Sultanahmet Canlı Kamera


Sultanahmet Canlı Kamera için 1 yorum yapılmış


hüseyin

cok güzel biyer bakmak sitiyorum
cok güzel biyer anananem oldu icin izliyorum