Bir ülkenin kurulduğu şehir Sivas evet Türkiye Cumhuriyeti bu şehirde kurulmuştur. İç anadolu bölgesinin en eski ve en önemli yerlerinden birisidir. Eski adı Sabestia olan şehrimiz Osmanlı döneminde ise Eyalet-i Sivas olarak anılmış ve Cumhuriyet döneminde Sivas adını almıştır. Nüfusu artan ve göç alan iller arasında yer almaktadır. 1930’lu yıllarda yaklaşın 30 bin nüfusu olan Sivas şuan 300 bin ve üzeri insanı barındırmaktadır.

Sivas Canlı İzle

Evet değerli arkadaşlar konumuzun amacı sivas canlı kamera yayını vasıtası ile merak edenler, görmek isteyenler yada memleketine özlem duyanlara bir nebze olsun yardımcı olabilmektir. Sivas Belediyesi tarafından şehrin 3. farklı noktsında kurulan yüksek çözünürlüklü ve 24 saat kesintisiz yayın yapan Sivas Kameraları aşağıda yer almaktadır. Şehir merkezi (meydan), Medrese ve Tekke kemaraları ile sanki oradaymış gibi etrafı keyifle izleyeceksiniz. Sözü fazla uzatmadan sizi kamera ile başbaşa bırakalım.

Sivas Gezilecek Yerler
Sessiz ve piknik ortamında mekan arayanlar için şehrimiz oldukça el verişli olup kaplıca hayali kuranlar için Soğuk Çermik ve Sıcak Çermik önerilmektedir. Doğa ortamında bir yer düşünürseniz ise Aksu Deresi sizi kendine hayran bırakacaktır. Sivas sınırları içerisinde küçük büyük bir çok göl olup bunlardan en dikkat çekenleri Hafik, Tödürge ve Gökpınar Gölü yine hayran kalacağınız yerler arasında yer almaktadır.

3 İklimin Bir Arada Yaşandığı Şehir Sivas
Evet yanlış duymadınız bir şehir düşününki 3 farklı bölgenin iklimi yaşanıyor. Kızılırmak havzasında kalan kısım İç Anadolu bölgesi iklimini yaşarken, Yeşilırmak Karadeniz bölgesine özgü bir ortam sunmaktadır. Bunun dışında Fırat havzası ile Doğu Anadolu bölgesi iklimini yaşatmaktadır. Böylesine geniş ve yaşanılası bir şehir olduğunu söylemem gerekir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
Cumhuriyetimizin 50. kuruluş yıldönümüne özel kurulan bir eğitim kurumu 1974 yılında ülkemizin 13. üniversitesi olarak kurulmuştur. Şehrin gelişmesi ve kalkınmasında önemli rol oynamış olan Sivas Cumhuriyet Üniversite bir çok ilim insanı yetiştirmiştir. Yaklaşık 4000 personelin görev yaptığı okulun kalitesini tahmin etmek hiçde zor olmayacaktır.

Sivas Canlı Kamera

Diğer kameralar en kısa sürede sitemizdeki yerini alacaktır.


Yorum yapılmamış