Aydın ilimizin en büyük ilçesi olan nazilli canlı kameralar ile dünyanın her yerinden 24 saat izleme imkanı sunuluyor. Nazilli belediyesi tarafından sunulan hizmetle ilçe genelinde 3 adet bulunan mobese kameraları ile ilçemizi merak eden herkez kaliteli görüntü imkanları ile izliyor. Aşağıda yer alan görüntü belediye meydanına ait olup, uzun çarşı ve istasyon bölgesi için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Nazilli Tarihi
Ege bölgesinin ilk yerleşim yerlerinden olan nazilli ilk olarak luviler’in menderen vadisinde yaşadıkları bilinmektedir. Antik mas tavra kenti olarak aynı zamanda lidyalılarda hüküm sürmüştür. Türkiye’nin ilk tren yolu nazilli izmir arasında yapılmış olup, yine aynı şekikilde 2002 yılına kadar faaliyette olan ve ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayan sümerbank basma fabrikası Atatürk tarafından 1937 yılında açılmıştır.

Verimli toprakları ile ünlü olan ilçe her türlü tarım açısından uygundur. Doğal beslenen insanlar ülkemizde en uzun süre yaşayan insanların ilçesi olarak anılır hale gelmiştir. İncir ve zeytin alanında önemli gelir kaynağı haline gelmiştir.

Kar helvası adı verilen ilçenin önemli lezzetlerinden biriside bozdoğan bölgesinde yer alan madran dağından getirilen kar şerbet ile hazırlanarak yazın vazgeçilmez içecekleri arasında yer alır aynı zamanda nazilli pideside ilçemizi ziyarete geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasındadır.

Ege bölgesinde en kolay ulaşıma sahip olan nazilli ilçemiz aydın’a 45 denizli ilimize ise 80 km uzaklıkta olup karayolu ve demiryolu ile kolayca ulaşabilirsiniz.


Yorum yapılmamış