Dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkı olan Miniatürk artık gezip görmek imkanı olmayanlar için İstanbul Büüykşehir Belediyesi turistik kameraları kapsamında dünyanın her yerinden izleme imkanı sunuluyor. 2003 Yılında halkın kullanımına açılmış olan Miniatürk istanbulda yaşayanlar için her zaman gezip görme imkanı sunarken şehir dışında yaşayanlar için hep merak kaynağı olmuştur. Türkiyedeki önemli yapıtların maketleri bulunan parka geldiğinizde ayrılmak istemeyeceksiniz. Aşağıdaki resme tıklayın ve hemen miniatürk kamerlarını izlemeye başlayın.

Miniatürk Kameraları

Büyük Ülkenin Küçük Bir Modeli Miniatürk
Ülkemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka gezip görülmesi gereken ender ülkelerden birisi olduğunu inkar edemeyiz. Lakin ekonomik imkanlar ve Türkiyenin yaygın yüzölçümü nedeniyle tüm şehirleri ve ordaki eserleri yapıtları görme imkanı olmayabiliyor. Bu durumda imdadımıza yetişen Miniatürk Türkiye genelinde tüm eserleri minik yani maket halleri ile görmenizi sağlıyor. Maket dediğime bakmayn gerçeğinden farksız olduğunu sizde göreceksiniz.

Sesli Rehberlik Sistemi Bulunuyor
Parka geldiğinizde sizi hayran bırakacak bir güzellik ile karşılaşacak, aynı zamanda sunula eserleri yakından tanımanız içinde eserlerin yanında gittiğinizde sesli rehberlik sistemi ile eser hakkında bilgiye sahip oluyorsunuz.

Miniatürk Ziyaret Bilgileri
365 Gün açık olan park genellikle aksi belirtilmedikçe gündüz saatlerinde ziyarete açıktır. Otopark imkanıda bulunan parka aracınızla ve ailenizle gelmeniz mümkündür. Ücret olarak ise çok düşük bir rakam olup 2013 yılı kapsamında bakıldığında tam biler 5 TL öğrenci, öğretmen ve askerler içinse 3 TL olarak gezip ülkemizdeki eserleri yakından tanıma imkanına sahip olabilirsiniz. Gezip görme imkanı bulamıyorsanız, canınızı sıkmayın yukardaki miniatürk kamera yayını 24 saat yayında kalmaktadır.


Yorum yapılmamış