Kayseri KameraTürkiyenin en kalabalık 7. metropol kenti olan kayseri her alanda öne çıkmaya devam ediyor. İç anadolu bölgesinin ankaradan sonra en yoğun nüfusu ile dikkat çeken şehir aynı zamanda turizm alanındada önemli bir başarı kaydetmiş durumdadır. Yüksek binaları ve geniş caddeleri ile modern bir şehir olan kent merkezi 5 ilçeden oluşmaktadır. Sanayileşme alanındada önemli bir nokta olan şehirde 6 farklı organize sanayi bögesi bulunuyor. Şehri eminim sizlerde merak ediyor ve görmek istiyorsunuz lakin vakit ve ekonomik nedenlerden dolayı gelip, görme imkanı olmayanlar kayseri belediyesi tarafından hazırlanan canlı kameralar için izleyebilirsiniz.

Çok Hızla Artan Bir Nüfusa Sahip
Toplam nüfusu 1.2000.000 ve üzeri olan toplam nüfus bundan 10 yıl öncesine baktığınızda şuanki nüfusun yarısı kadardı. Göç alan illerden olmasına sanayileşme ve turizm alanındaki başarısı öne çıkmaktadır.

Önemli Maden Kaynakları Kayseride Bulunuyor
Ormancılık alanında yetersiz olan şehir Türkiye ormanlarının %0,5 oranında bir yer ettiği bilinmekte olup maden ve yeraltı zenginlikleri ile gelecekte en zengin iller arasında görebiliriz. Kayseri yeraltı ve yerüstü madenleri arasında gösterilen bakır, kurşun, demir, çinko ve buna benzer bir çok çeşit içeriyor.

Kayseri Ulaşım Alanında İleri Seviyede
Gerek şehir içi gerekse şehirler arası ulaşım konusunda önemli bir gelime sağlayan şehirde aynı zamanda Kayseray uygulaması 2011 yılında uygulanmaya konmuş olup şehrin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Erciyes Dağı
Kayseri denince ilk akla gelen mekanlardan biriside kış turizmi ile ünlü erciyes dağıdır. Türkiyenin en büyük dağlarından biri olan erciyes kayak yapmak isteyenler içinde çok özel pistlere sahiptir.

Kayseri Doğal Güzellikleri
Şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta olan kıranardı kent ormanı 850 bin m2 genişliğinde çok özel sosyal tesisler arasında yer almaktadır. Karpuzbaşı şelaleleri ise mutlaka görülmesi gereken ülkemizin sayılı şelaleler arasında başı çekmektedir.

Kayseri Lezzetleri
Geçmişten günümüze küçük büyük herkesin sevdiği tatlar arasında yer alan sucuk, partırma ve mantı özellikle kayseriye özgü lezzetler arasında yer almaktadır.


Yorum yapılmamış