kalkandereDoğa ve yeşil ile iç içe olan kalkandere rize ilimizin en özel ilçelerinden birisi olup, memleket sevdalıları kadar merak eden vatandaşlarımız içinde kalkandere canlı kamera özelliği kurulmuştur. 95km alana sahip olan ilçemiz engebeli bir arazi yapısı olup, güzel bir yönü ise heryerde yeşillik ve ağaçlarla çevrili olmasıdır. Farklı yerler görmek isterseniz kalkandere belediyesi tarafından kurulan canlı yayın kameraları hizmetinizdedir. İlçenin farklı yerlerinde kurulu 10 mobese kamerası bulunmaktadır. Aşağıda yer alan kameralardan 24 saat kaliteli görüntü ile izleyebilirsiniz.

Kalkandere Belediye Önü

Rize Caddesi

Yürüyüş Yolu

İlçe Girişi

Girne Caddesi

Kampüs

Kalkandere
İlçemizin eski adı karadere olup bu ismi almasına neden olansa ilçeden geçen derede doğal olarak zamanla oluşmuş kara taşların akar suyun rengini siyah göstermesinden dolayı karadere adı ile anılmış sonrasında ise resmi adı kalkandere olmuştur. Toplamda 12 bin insanın yaşadığı bu şirin yeri gezip görmelisiniz.

Çağlayan Köyü Şelalesi Görmelisiniz
İlçemizin önemli doğal güzelliklerinden birisi olan çağlayan köyü şelalesi sanki bir cennet edasıyla her zaman ayrı bir güzellikte misafirlerini selamlamaktadır.

Ekonomisi Çay Üzerinedir?
Karadeniz bölgesinin en büyük geçim kaynağı olan çay kalkandere ilçemiz içinde önemli bir ekonomik gelir olmuştur. Arazilerin %90’ı çay üzerine olup, ilçe dışında yaşayan vatandaşlarımız çay mevsiminde ilçeyi şenlendirmektedir. Kalkandere ve Taşcılar çay fabrikası ilçede yaşayanlar için iş kaynağı ve ürünlerinin işlenmesi için önemli iki tesistir. Çay dışında küçük ve büyükbaş hayvancılığıda yapılan ilçede arıcılık ile uğraşan vatandaşlarımızda mevcuttur.


Yorum yapılmamış