Eskiden körlerin yeri anlamına gelen Kalkedonya adı ile anılan kadıköy tarihi geçmişi M.Ö 3000 yılına dayanmaktadır. İstanbul’un feth edilmesi ile birlikte kalkedonya yönetimi istanbul’un kadısı olan Hızır Bey’e verilmiş olup şuanki kullanılan ismide bu şekilde ortaya çıkmıştır. Yarım milyon nüfusu bulunan ilçe istanbul için önemli merkezlerden birisidir. Maltepe, Ataşehir ve Üsküdar ile çevrili olan ilçe geniş sahil kesimi ve ilçe sınırları içerisinde yer alan Şükrü Saraçoğlu stadı ile insanların uğrak yeridir.

Kadıköy Kamera

Kadıköy Canlı İzle
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan turistik kameralardan biriside kadıköy ilçemizde yer almaktadır. Sahili ve vapurları izleme imkanı sunan geniş açılı ve yüksek çözünürlüklü kadıköy canlı kamera ile dilediğiniz an dilediğiniz yerden izleyebilirsiniz.

Haydarpaşa Tren Garı Karşınızda
Film sahnelerinde anadoludan trenle gelen vatandaşlarımızın istanbula ilk adımını gösteren haydarpaşa yüz yılı aşkın tarihi ile dimdik ayakta durmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda çatısı yanan tarihi mirasımızı kadıköy mobese kameraları ile görebilirsiniz.

Kadıköy Eminönü Vapuru
Hergün binlerce insanın anadoludan avrupa yakasına geçmesini sağlayan eminönü vapuru tam karşınızda insanların geç kalmanın verdiği heyecanla koşuşturmaları ve kadıköy meydanında yapılan eğlence ve toplantıları oturduğunuz yerden izleyin.

Fenerbahçelilerin Coşkusu Burada
Kadıköy denince ilk akla gelen konulardan birisi futbol ve fenerbahçe maçların olduğu günler vapurlarla akın akın gelen taraftarların heyecanı ve sevincini görmek içinde kadıköy kameraları size yeterlidir.


Yorum yapılmamış