Görele Canlı İzleGiresun ilimize bağlı sahili ile ünlü bir ilçemiz olan görele şimdi canlı yayınla izleme imkanı sunuluyor. Görele belediyesi tarafından sunulan canlı yayın imkanı ile memleket hasreti çekenler ve görele ilçemizi tanımak isteyenlere rehberlik edecektir. İlçe genelinde 2 kamera bulunmakta olup, sadece birisi aktif olarak çalışmaktadır.

Görele
İl merkezine 63 km uzaklıkta olup, 30 bin ve üzeri nüfusu olan nadide bir ilçemizdir. Karadeniz halkının vazgeçilmez enstürmanı olan kemençe görele ilçesi ile adeta özdeşleşmiş olup, bir nevi kemençenin başkenti desek yanlış olmaz.

Canlı yayın göremiyorsanız kullandığınız tarayıcıda Windows media player eklentisi yüklü değildir. Eklenti yükleyiniz. Yada bu sayfaya farklı bir tarayıcı ile giriniz.

Kanlıdere Muharebe Yerini Görmelisiniz
Şuan öyle güzel öyle rahat yaşıyoruzki ülkemizde işte bunu bize sağlayan atalarımız düşmanla öylesine mücadele etmişki, bunladan biriside ilçemize 6 km uzaklıkta bulunan haliç dağında Osmanlı ve ruslar arasında yaşanan harpte ruslar mağlup olmuş ve püskürtülmüştür. Tarihi izlerle dolu o mekanı gidip görmelisiniz.

Kuğulu Süleymen Ağa Türbesi
İslam’ın güzelliklerini en güzel yaşayan görele ilçemizde yaşamış din adamlarından birisi olan Kuğulu Süleyman Ağa türbesi kuşculu köyünde yer almaktadır.

Mercan Kadar Değerli Bir Şehir Görele
Tarihi geçmişi M.Ö 1. yüzyıla dayanan görele ozaman hüküm süren toplulukla koralla adını vermiş, yunancada mercan anlamına gelen koralla bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Karadeniz eskidende önemli geçim kaynaklarından birisi olmuş ve koralla kalesi yanında şuanki limanın 12km doğusunda koralla limanı olduğu tarihi kaynaklarda yer almaktadır.

Trabzon’a Bağlı İdi
1879 Yılında ilçe olarak kurulan ve trabzona bağlanan görele 1923 yılında giresun il olması ile birlikte kaderi değişmiş ve tirebolu ile birlikte giresun ilimizin ilçesi olmuştur. 1916 Yılında rus işgali altında kalan şehir 2 yıl sonrasında görele ve çevresinden rus askerlerini püskürterek bir zafer daha kazanmıştır.


Yorum yapılmamış