Eyüp Sultan Canlı Kamera

İstanbulumuzun bir diğer tarihi mekanlarından olan Eyüp Sultan milyonlarca insanın gezip görmek isteyeceği yerlerden birisidir. Artık bu özlemi bir nebze olsun dindirmek için sizlere Eyüp Sultan Canlı Kamera hizmetini aktarıyoruz. Eyüp Sultan Camii ve çevresini HQ klitesindeki 24 saat kesintisiz yayın yapan sesli kameralardan internet imkanı olan her ortamdan izleyebilirisniz. Aşağıdaki açılan ekranda görüntü anlık olup sizlere yaklaşık 12 saniye gecikmeli olarak aktarılmaktadır. Gecikmenin payı ise uydu ve DNS kaynaklıdır.

Eyüp Sultan Canlı Kamera İBB Hizmetidir

Türkiyede bir ilk olan Turistik kameraların mimarı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafındn ücretsiz sunulan bu hizmetle artık istanbulu oturduğunuz yerden karış karış gezmeniz görmeniz mümkün hale gelmiştir. Eyüp Sultan Canlı Kamera hizmeti ile bizlere tarihi ve dini mekanları ulaştıran Belediye çalışanlarına tesekkür ediyoruz.

Eyüp Sultan Camii

Yukarda sizlere Eyüp Sultan Camii Canlı Kamera aktarıldı peki bu ço özel yapıyı ve tarihini merak edenler için kısa ve özetle aktaralım tarihimizi tanımak isteyenler için akılda kalıcı bilgilere yer verilecektir.

Eyüp Semtimizde Bulunuyor Aslında sadece camii değil aynı zamanda kutsal mekanlardan birisi olan Eyüp Sultan Camii 1400 lü yıllarda yapıldığı bilinmektedir. Günümüze dek defalarca onarım görmüş olan Eyüp Sultan Camii 1700 lü yıllarda kısa olan minareleri uzun minarereler yapılmıştır. Eyüp Sultan Türbeside bulunan camiide hergün yerli yabancı onbinlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Sizlerde gelme imkanı olmayan değerli arkadaşlarımızdan biriyseniz sizlere önerimiz Eyüp Sultan Canlı Kamera imkanından yararlanmanızdır.

Eyüp Sultan Canlı Kamera

Sultanahmet Canlı İzle   – Eyüp Sultan Canlı Kamera


Yorum yapılmamış