Konya ilimizin 5. büyük ilçesi olan beyşehir sevdalıları ve ilçeyi merak edenler için beyşehir belediyesi tarafından hazırlanan canlı kamera hizmeti ile şehir meydanı, tarihi köprü ve beyşehir göl’ünü izleme imkanı sunuluyor. Bilmem farkındamısınız ama beyşehir bir çukur içerisine kurulmuştur. Belirttiğim çukurun geniş bir alanını beyşehir gölü kalamaktadır. Eski çağlarda karallia ve ramsay olarak anılan şehrimiz bir dönem sonra harap olmuştur. Sonrasında Eşrefoğulları’nın yeniden yaşanılır bir yer haline getirmiş olup adınıda süleymanşehir koymuşlardır. Dilerseniz önce izleyelim sonra ilçeyi tanımaya devam edelim.


beysehir kamera Beyşehir

İzlemek için lütfen resime tıklayınız

Beyler Şehri Beyşehir
Çok eski bir tarihe sahip olan ilçemizde halen eski tarih kalıntıları görülmektedir. Özellikle yerli yabancı turistlerin akınına uğrayan eşrefoğlu camii ve türbesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Taş Köprü İhtişamını Koruyor
İlçe ortasından geçen beyşehir gölü şehre girişi engellemesi nedeniyle çok eski yıllarda yapılmış olan taşköprü özellikle yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Beyşehir Göl Festivali
İlçede yapılan turistik faaliyetlere 2010 yılında hız verilmiş ve geleneksel hale gelmiş olan Beyşehir Göl Festivali düzenlenmeye başlanmıştır. Ünlü sanatçılarında katıldığı etkinlik günlerce devam etmektedir.

Beyşehir Gölü
Türkiyenin 3. büyük gölü olma özelliğini taşıyan beyşehir gölü Anamas, Erenler, Toroslar ve Sultan dağları ile çevrilidir. Beyşehir ile ısparta arasında kalan göl tahmini olarak 100 km bir alana yayılmaktadır. Günümüzde suyu ciddi anlamda çekilmiş olup size aşağıda beyşehir tarihi köprüden eski ve güncel resim paylaşacam bakın bakalım suyu nasıl kaybetmişiz.

beysehir gol 300x137 Beyşehir

delicious Beyşehirblogger Beyşehirdiigo Beyşehirstumbleupon Beyşehirfriendfeed Beyşehirlinkedin Beyşehirtumblr Beyşehirlivejournal Beyşehirreddit Beyşehirshare 16 16 Beyşehir

Beyşehir için 6 yorum yapılmış


hasan hüseyin gürbüz

tasına topragına kurban olurum konya ve beyşehir ilçemin kamerası bile ayrı bir güzel görünüyor beyşehir manzarası ve beyşehir gölü

sümeyye çimen

ah ah beyşehir ah seni sensiz senden uzakta yaşamak ne kadar zor canım memleketim bir gün bir gün mutlaka döneceğim

mustfa bk

harika

mustfa bo

güneşini seveyim senin beyşehir

gurbet

BEYSEHIR sensiz olmuyor be gulum…..senden cok uzaktayim dunyanin bittigi yerde buzularda.ama gelecem o esrefoglu kokan havani solumaya…COK OZLEDIM SENI…….

sema güvenci

vayyy vayy vayy beyşehirime bak yaa

Trafik Kameraları