Afyonkarahisar KameraTermal turizm ve lezzet diyarı diyebileceğimi bir şehir Afyonkarahisar her nekadar iç anadolu bölgesinde gibi görünsede ege bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Nice zaferlere imza atılan şehir aynı zamanda mermer madeni ile ülkemizin ekonomik yönden gelişmesine katkı sağlar. 18 İlçeden oluşan Afyonkarahisar nasıl bir yer diyenler için şimdi canlı izleme imkanı sunuldu. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına kurulan yüksek çözünürlüklü afyon kameraları ile 24 saat izleyebilirsiniz. Büyük İskender tarafından feth edilen afyon karahisar  tarihi M.Ö 16. yy dayanmaktadır. Toplamda 800 bin ve üzeri insanın yaşadığı Afyonkarahisar’ı tanımaya devam edeceğiz lakin biraz güzelliklere göz atalım.

Dağlar Akarsular ve Göller Diyarı Afyonkarahisar
Öyle verimli toprakları vardırki bu şehrin ne eksen yetişir bir dizi sıra dağlar ve göller yöresi olan Afyon türkülere destan olan Emir Dağı, sultan, akdağ ve kumalar sadece bir kaçıdır. Sulak bir ova üzerine kurulu olup Eber ve Konya Akşehir Gölü il sınırları içinde yer alır ayrıca çay ve araplı dereside ilimizin başlıca akarsularından bazılarıdır.

Sucuk ve Lokumu Unutmayın
Yaşanılası bir yer olan afyon sağlık, lezzet ve tarihi bünyesinde barındırır. Afyon sucuğu olarak nam salmış olan sucuk ise kayseri sucuğundan daha farklı ve lezzet olarakta bir taddınızmı vazgeçemezsiniz. Sadece sucuk değil, çeşit çeşit lokumları ve afyon’a özgü kaymak şekeride yine tatmanız gereken lezzetler arasındadır.

Türkiyenin en kaliteli kirazı yetişir
Dalda görenlerin içi giden napolyon kirazı erkmen beldesi ve sultandağı ilçesinde yetişmekte olup ihraç edilir hale gelmiştir. Afyona yolunuz düşerse mutlaka yemelisiniz. Aynı zamanda en lezzetli patates içinde afyon patatesi gözü kapalı tercih edebilirsiniz.

Kaplıcalar Şehri Afyonkarahisar
Türkiyenin önemli termal şehirlerinden biri olan Afyonkarahisar belli başlı 4 termal tesis vardır. Bunlar Bolvadik heybeli kaplıcası, Gazlıgöl kaplıcası, Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezi ve Ömer Gecek Kaplıcası sizleri sağlıklı bir hayat için her yıl mutlaka bekliyor.

Gelişmiş Ekonomiye Sahiptir
İnsanlar genelde et ihtiyacını doğu ve güney doğu illeri karşıladığını düşünürler lakin bu yanlıştır. Türkiyenin et ihtiyacının %60’ı afyon ilimizden karşılanmaktadır. Bunun dışında mermer madenleri il ekonomisini oluşturur.

Afyon Canlı Kamera
Bu güzel şehirden aktaracaklarımız bu kadar il genelinde ve ilçelerde yer alan ve yer alacak mobese kameralarını sizler için burada hep paylaşıyor olacağız.


Yorum yapılmamış